top of page

Новини

images (1).jpg
20181108_115252 (1).jpg
images (1).jpg

Г

УДОСКНАЛЮЄМО ПЕДАГОГІЧНУ МАЙСТЕРНІСТЬ, ПІЗНАЄМО УЧНІВ, ДОЛАЄМО ПЕРЕШКОДИ РАЗОМ

8 Листопада 2018 р.

Учитель, який хоче мати високі результати навчання, повинен знати стилі пізнання своїх учнів, покладати це в основу організації спільної діяльності педагога і дітей на уроці. 08 листопада 2018 року  були проведенні творчі показові уроки з української літератури в 7-Б класі «А. Чайковський «За сестрою» Благородство, відповідальність, мужність, вірність, життєлюбство запорозьких козаків. Характеристика козаків-запорожців.» (вчитель Романчишена Л.А. ) та української мови в 6-А класі «Джерела фразеологізмів. Фразеологізми та їх синтаксична роль у реченні » (вчитель Козлова Л.В.). Шестикласники брали активну участь у різних видах діяльності на уроці, творчо працювали, розмірковували, висловлювали свою думку. Учні 7-Б класу показали уміння аналізувати художній твір, висловлювати своє ставлення до вчинків героїв, відстоювати власну позицію. Уроки відзначалися використанням інноваційних форм роботи, атмосферою доброзичливості та співпраці учителів і учнів. Тож, кожному вчителеві, який мріє бачити своїх учнів щасливими, можна адресувати слова Ш.О. Амонашвілі “Даруй себе дітям! Будь терплячим в чеканні дива і будь готовим до зустрічі з ним”.

2018-11-16_06-55-05.png

Найбільше і найдорожче добро

                                              в кожного народу –

                                              це його мова

                                                                   Панас Мирний

 

Кожна епоха дарує людству нові винаходи й відкриття. Але найбільшим було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому. “Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла”,- казав С. Шелунін. 9 листопада— День української писемності та мови. Щороку саме в День української писемності та мови у нашій гімназії проходять урочисті заходи, присвячені цій даті. Сьогодні учні 9-х класів брали участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності "Крила України", щоб перевірити не тільки свої знання з рідної мови, а й виявити свою солідарність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Учні 3-11х класів виконували завдання І етапу ХІХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. У рамках проведення Дня української писемності та мови учні 5,10 класів провели прес-експрес «З історії виникнення письма», ознайомивши гімназистів з цікавими фактами з розвитку української мови, життєвим та творчим шляхом братів Кирила і Мефодія.

Завдання

 

                            Красо моя! В тобі і мудрість віків, і пам'ять тисячоліть,

і зойк матерів у лиху годину, і переможний гук лицарів у днину побідню, і пісня серця дівочого

 в коханні своїм, і крик новонародженого...

 С. Плачинда 

 

З 4 до 7 березня 2019 року був проведений вчителями – словесниками  Тиждень української мови та літератури, зарубіжної літератури  з метою донести до учнів красу і багатство рідної мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; розширити кругозір учнів та поглибити знання життєвого і творчого шляху Т.Г.Шевченка.

 Тиждень української мови та літератури пройшов під гаслом: «Наша мова – мова вічної землі, наше слово – слово вічного народу».

Під час проведення  Тижня були  проведені за­ходи, в яких взяли активну участь педагогічні працівники та учні. Гімназисти мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу.

Заходи, проведені впродовж Тижня, були різноманітні, цікаві, сприяли розвитку творчої активності, пізнання, активної життєвої позиції.

Тиждень розпочали літературною світлицею для учнів 5 –х класів «Шевченкова  дитяча симфонія» (вчитель  Гонтарева Ж.І. ).

Панас Мирний наголошував, що мова - то «багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, досвід, почування». З метою донести до учнів красу і багатство рідної мови педагогами було проведено мовно-літературний конкурс «Диво калинове» для учнів 5-х класів (вчителі Гонтарева Ж.І., Шамшура С.Є.) , «Говори правильно»  у світі граматики та наголосів для учнів 11 класів (вчитель Шамшура С.Є. ) , брейн - ринг «Волошкові очі у моєї мови» для учнів 8 – х класів (вчитель Козлова Л.В. ), було проведено  в усіх класах мовну акцію  «Спілкуємося українською».

Як море починається з річки, так українське слово – з книги. Для підвищення читацького інтересу  проведено вікторину «Казка йде у гості» для учнів 5-х класів під керівництвом  Стопкевич А.М. Учні звернулись до  казкових героїв, збагатили свій словниковий запас.  Для семикласників проведено  усний журнал «Поети Пушкінських часів». Зарубіжні письменники і Україна  ( вчителі Стопкевич А.М. та Панченко О.В. ). 

З метою виховання шани до рідної мови  та літератури було проведено інформаційно – пізнавальну годину для учнів 5-7 класів «Цікаві сторінки рідної мови», літературно - історичну вікторину «Народ скаже, як зав’яже » (вчителі Козлова Л.В., Романчишена Л.А.) . Гімназисти 6 –х класів відвідали літературну світлицю «Шевченкові думки переживуть віки» у бібліотеці ім. Лавреньова  ( вчителі Гонтарева Ж.І., Козлова Л.В.) . Літературний вернісаж  «Її величність жінки » провела у 10 класі Дейнек Т.П. Для учнів 11 класів проведено літеротурне лото «У світі української літератури» (учитель Шамшура С.Є. ).

 Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок і за нас цього ніхто не зробить.

Учителі - словесники  показали нові технології, продемонструвати найрізноманітніші форми роботи, які вони використовують з метою розвитку креативності учнів у своїй педагогічній діяльності

 Пам’ятаймо слова М. Рильського: «Мова-втілення думки. Щобагатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її. Борімося за красу мови, за  правильність мови, за приступність мови, за багатство мови…»                                   

ээээ.jpg
bottom of page